jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Question 3 A. Write the HTML code that would produce the following output. Fruits - Mango - Orange - Pineapple Vegetables 1. Carrot 2. Callaloo 3. Tomato
I NEED HELPPO NOWWW PLEASEEE!!
Check the full form of the abbreviations in column 1. Short form Full
hi, how i all doing
Directions: Write T it the statement is 1. Radiant energy spreads out from its source in all directions. 2. Electromagnetic radiation includes only visible ligh
The amount C in grams of carbon-14 present in a certain substance after t years is given by C = 20e^-0.0001216t estimate the half-life of carbon-14
Nearly 1 million South Sudanese refugees in Uganda.a. Trueb. False
Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
Solve for x: -38 + 6x = -12x + 52 a. x = 6 b. x = -6 c. x = -5 d. x = 5
Amanda, Jen, Shelby went to dinner and split the bill evenly. Each girl payed $14.25 and t tip. if the total bill including tip was 51.75, find the amount each