ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

If a person is experiencing a mood episode, he or she has ________. A. PTSD B. Panic Disorder C. Bipolar Disorder D. GAD
Why is it important to eat foods each day from each of the five food groups? No food or food group can supply the body with all the essential nutrients needed f
Which of the following is true of good human relations
Thanks to the increased availability of ______, American suburbs grew rapidly in the post-World War II era.
What are the three main techniques for creating unity in a piece of artwork?
Why did the Mongol invasions of Japan fail?
A student athlete runs 3 1/3 miles in 30 minutes. A professional runner can run 1 1/4 times as far in 30 minutes. How far can the professional runner run in 30
Why is it important to eat foods each day from each of the five food groups? No food or food group can supply the body with all the essential nutrients needed f
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Harry and __________ will arrive before four o'clock. a. me; predicate nominative b. I; pr
In respiration, glucose in cells combines with oxygen to make energy. Carbon dioxide and water are also made. Write a word equation for this reaction.