shenettagaston shenettagaston
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 apples cost $2.00, how much will 15 apples cost?

Respuesta :

odai odai
  • 04-09-2017
15 apples will cost 6 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-09-2017
$6 because 5=$2 and 15 divided by 5 = 3 groups of apples
then, 3 multiplied by $2 equals $6
Answer Link

Otras preguntas

1 Х 15 8 sin-1 8 =mZT 15 T 17 U
Calculate the quotient below and give your answer in scientific notation.0.000655 x 10-2= ?
(08.01 LC)Describe the process for calculating the volume of a cylinder. Usecomplete sentences. (10 points)
what’s the mass of NaCL is in 0.625L of 0.207M solution
How do i solve this problem? Hint: The following are the three relevant equations:a = G M / r2a = v2/rT = 2πr/vEliminating a and v and solving for r gives:r = 3
I need help converting to logarithmic equation e^-t = 125
what is the degree of the polynomial5z^3-2z^4-9z^2+z
a plane figure is rotated 90° clockwise and then dilated with a scale factor of 3 which statement describes the relationship between the preimage and the image
3A rectangular prism net is shown.3 in1 in11 in1 in1 in1 in33331 inWhat is the surface area of the net?143+3+3+3= 6 + 6 = 121212= 14
For each system through the best description of a solution if applicable give the solution