Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
1)give your answer in terms of π 2) give your answer using 3.14 for π
Sodium hydroxide and water will react at room temperature. what does this indicate about its activation energy?
Physical fitness is defined as the ability to carry out daily tasks with vigor and alertness, without undue fatigue, and with ample energy to enjoy leisure-time
What is the general form of the equation for the given circle centered at o(0, 0)? a. x2 y2 41 = 0 b. x2 y2 − 41 = 0 c. x2 y2 x y − 41 = 0 d. x2 y2 x − y − 41 =
7. If F is a right angle, find the slope of line FH.
If $20.00 was spent on Shoes, what was the total amount spent on the shopping trip?
Which nursing diagnosis is appropriate for the client with a new ileal conduit?
Urine is carried from the urinary bladder to the external environment by the?
Please answer in at least two sentences
Directions: Find the missing angle in each of the following problems. 1. QR = 36 ; PR = 45 ; PQ = 21, Sin __?___ = 21 / 45 2. QR = 16 ; PR = 2 ; PQ = 8, tan __?